ПРО ЦЕНТР

Центр досліджень соціальних змін і людської мобільності

Центр досліджень соціальних змін і людської мобільності (CRASH) розглядає під лупою концепції соціальних змін і мобільність, яка часто їх супроводжує, і розглядає її міждисциплінарним чином, запрошуючи до цього процесу дослідників з різних дисциплін зі всього світу.

Поєднуючи якісні та кількісні методи дослідження в соціальних науках, ми проводимо емпіричні дослідження критичних соціальних проблем у Польщі, Центральній та Східній Європі у зв’язку з ширшим соціальним контекстом. Ми враховуємо такі явища, як глобалізація, міграція, пандемії, економічні зміни та нові технології, які безпосередньо формують та змінюють різні сфери життя людини та цілих суспільств.

У найближчі роки Центр досліджень соціальних змін і людської мобільності вивчатиме соціальні, поведінкові та економічні проблеми, пов’язані з мобільністю людей, якістю та характером роботи, структурою та потоком організацій, а також соціальним життям у відповідь на національні та глобальні процеси соціально-економічних змін.

Дізнайтеся більше: тут.

ПРО ПРОЕКТ

BigMig: Цифрові та аналогові сліди мігрантів у великих і малих базах даних та людські здібності
  • Керівниця проекту
    Професорка, докторка Ізабела Грабовська
  • Обсяг фінансування
    1 670 760 PLN
  • Тривалість
    15.07.2021 — 14.01.2026

  • Джерело фінансування
    Проект BigMig фінансується Національним центром науки за дослідницькою програмою OPUS (№ проекту: 2020/37 / B / HS6 / 02342).

Протягом усього життя ми виховувалися в переконанні, що «міжнародні подорожі навчають», і завдяки їм ми можемо відкрити свій розум світові. Чи можна сказати, що міжнародна міграція – це школа життя? Що відрізняє міграцію від інших «шкіл життя»? У мінливих культурних контекстах ми вивчаємо те, чого нас ніколи не вчили в школі: я, інші, стосунки, робота. Ми змінюємося як люди. Мігрантів можна розглядати як спостерігачів, які через свій досвід можуть привнести перспективу, приховану у відомому контексті. По-іншому дивитися на світ крізь замкову щілину, по-іншому крізь відкриті двері.

Дослідницький проект BigMig розвиває міждисциплінарний підхід, поєднуючи міграційні дослідження, соціологію, психологію та соціальну інформатику.

Дослідницький проект BigMig, який реалізується в Академії Леона Козьмінського, Центрі досліджень соціальних змін та людської мобільності (CRASH), розвиває міждисциплінарний підхід, поєднуючи міграційні дослідження, соціологію, психологію та соціальну інформатику. Він використовує аналіз великих, середніх і малих баз даних (Big Data, Medium Data і Small Data). BigMig інтегрує дисципліни та методології для зрозуміння: комунікаційних постав мігрантів (Big Data – Migrant Tweet Tracker), селективність мігрантів з огляду на нові характеристики, які досі не вивчалися, наприклад, риси особистості відносно до соціально-демографічних характеристик, вплив міграції на людський, психологічний, соціальний та економічний капітали (Middle Data – опитування, анкетне інтерв’ю) та соціально-культурних трансфертів мігрантів (Small Data – case study).

Основна мета проекту BigMig – зрозуміти:

  1. селективність міжнародних мігрантів шляхом порівняння як особистісних рис, так і людського, психологічного, соціального та економічного капіталу людей, які просторово переміщаються по відношенню до немобільних людей;
  2. вплив міграційного досвіду на формування нематеріального людського капіталу по відношенню до матеріальних ресурсів;
  3. соціально-культурні трансферти як індивідуальне та колективне накопичення людських ресурсів, на які вплинула міграція.

Дослідницький портал із зворотною інформацією moiamihratsiia.org створено в рамках проекту BigMig. Проект BigMig фінансується Національним центром науки за дослідницькою програмою OPUS (№ проекту: 2020/37 / B / HS6 / 02342).

ПРО НАС

КОМАНДА

Ізабела Грабовська

Професорка суспільних наук, соціологиня і економістка

Bипускниця Варшавського університету (докторка економічних наук), випускниця Університетського коледжу Дубліна (магістриня економіки), Вроцлавського університету (магістриня соціології); процедуру професорки суспільних наук проводив ІФІС ПАН. Стипендіатка Фонду польської науки. Брала участь у дослідницьких візитах до Університету Гумбольдта в Берліні (грант ERC), Утрехтського університету в Нідерландах (запрошена професорка), Університетського коледжу Лондона (запрошена науковиця). Членкиня Наукової ради Центру міграційних досліджень Варшавського університету. Керівниця 4 докторських робіт (ще 3 завершуються) та понад 70 магістерських. Авторка 50 публікацій у престижних міжнародних та польських видавництвах. Вона отримала багато престижних наукових грантів, зокрема H2020 і гранти Національного центру науки: OPUS, Sonata Bis, Harmonia та KBM. Членкиня міжнародної дослідницької мережі міграції IMISCOE, Польського соціологічного товариства, Британської соціологічної асоціації, Європейської соціологічної асоціації.

В Академії Леона Козьміського вона працює на факультеті економіки та очолює дослідницький центр CRASH (Center for Research on Social Change and Human Mobility; Центр досліджень соціальних змін і людської мобільності).

У 2005-2021 роках – доцентка та професорка в Університеті SWPS; 2016-2021 директорка Міждисциплінарної докторської школи Університету SWPS. У 2015-2019 роках вона заснувала та керувала дослідницьким центром Молоді в Centrum Lab / Youth Research Center та Mobility Research Group (2020-2021).

Її наукові інтереси стосуються людського капіталу, міжнародної трудової міграції, ринку праці та професійної кар’єри. Її дослідження показують значення та вплив досвіду роботи за кордоном на людський капітал, з особливим акцентом на соціальні компетенції та перебіг процесу нематеріального міграційного трансферу. Її роботи опубліковані у відомих наукових журналах (зокрема, Work, Employment and Society, Journal of Ethnic and Migration Studies, Europe-Asia Studies, International Migration, Social Policy and Society). Її монографії були опубліковані в ключових видавництвах: Routledge, Palgrave Macmillan, UCL Press, Amsterdam University Press, Scholar.

Агата Ястшембовська

Докторка психологічних наук
В Академії Леона Козьміського він обіймає посаду постдокторки в дослідницькому центрі CRASH (Центр дослідження соціальних змін і людської мобільності), де відповідає за компонент кількісних досліджень.
Свої дослідження зосереджує в психології організації та праці, а точніше в підборі людей до роботи з точки зору наявних і необхідних компетенцій (Job competence fit), психосоціального капіталу працівника та досвіду міграції, як події, що збагачує людські ресурси.
Вона є ініціаторкою і лідеркою соціальної кампанії «Розмовляй зі мною ввічливо», метою якої є сприяння асертивній комунікації в суспільстві відповідно до моделі ненасильницької комунікації.

Домініка Віногродзка

Соціологиня, дослідниця суспільства

Випускниця соціології Ягеллонського університету (спеціалізація: дослідження ринку та аналіз державної політики). Докторантка Міждисциплінарної докторсткої школи соціально-гуманітарного університету SWPS, де готує докторську дисертацію про вплив траєкторій мобільності на соціально-професійні послідовності молодих людей. Її наукові інтереси лежать на стику досліджень молоді, досліджень кар’єри та досліджень мобільності. Спеціалізується та проводить заняття з методології якісних соціальних досліджень. Публікувалася у відомих журналах, як міжнародних (Journal of Youth Studies, International Migration), так і польських (Studia Socjologiczne, Przegląd Socjologii Jakościowej, Studia Migracyjne-Przegląd Polonijny). Лауреатка численних стипендій, в т.ч. Національного центру науки (SONATA BIS, OPUS), а також ректора Університету SWPS для кращих докторантів.

Членкиня Центру досліджень соціальних змін та людської мобільності (CRASH) Академії Леона Козьмінського, де є дослідницею-стипендисткою у проекті «BigMig: Цифрові та аналогові сліди мігрантів у великих і малих базах даних та людські здібності» (OPUS -19, NCN). Вона також працює в Інституті соціальних наук Університету SWPS, де займається, зокрема, реалізацією проекту «MIMY: Empowerment through liquid Integration of migrant youth in vulnerable condition» (Horyzont 2020). Вона також керує проектом «INSIMO: Професійна (не)стабільність та просторова мобільність у перспективі молодих людей у ​​русі. Вплив пандемії Covid-19», на реалізацію якого отримала грант PRELUDIUM-20 Національного центру науки.

Іванна Килюшик

Політологиня, дослідниця суспільства

Займається дослідженнями проблематики сучасних міграційних процесів. Її наукові інтереси стосуються української міграції, інклюзії та політичної партиципації іноземців, міграційної та інтеграційної політики. Закінчила магістратуру Східноєвропейського національного університету ім. Лесі Українки (історичний факультет) та Варшавського університету (Центр Східноєвропейських студій). Зараз вона є докторанткою на факультеті політичних наук та міжнародних відносин Варшавського університету. Готує докторську дисертацію про політичні права іноземців на рівні місцевого самоврядування. Вона є також громадською діячкою, з 2015 року співпрацює з фондом «Наш вибір», де координує діяльність Українського дому у Варшаві та бере участь у реалізації дослідницьких проектів.
Членкиня Центру досліджень соціальних змін та людської мобільності (CRASH) Академії Леона Козьмінського, де є дослідницею-стипендисткою у проекті «BigMig: Цифрові та аналогові сліди мігрантів у великих і малих базах даних та людські здібності» (OPUS -19, NCN). Вона також була дослідницею у проектах: «MIMY: Empowerment through liquid Integration of migrant youth in vulnerable condition» (фінансування від Європейської Комісії за грантом H2020-SC6-MIGRATION-2019) та в проекті «Ситуація українських мігранток у Польщі під час COVID-19» (фінансування від Фонду ім. Генріха Бьолля).

ПРО НАС

Наші публікації

ОПУБЛІКОВАНІ:

  • Grabowska, I. (2023). Societal dangers of migrant crisis narratives with a special focus on Belarussian and Ukrainian borders with Poland. Frontiers in Sociology, vol.7, https://doi.org/10.3389/fsoc.2022.1084732  
  • Kyliushyk, I. & Jastrzębowska, A. (2023). Aid attitudes in short- and long-term perspectives among Ukrainian migrants and Poles during the Russian war in 2022. Frontiers in Sociology, vol.7. 
  • Grabowska, I., Jastrzebowska, A. (in press). Migratory Informal Human Capital of Returnees to Central Europe: A New Resource for Organisations. Central European Management Journal. 
  • Grabowska, I., Jastrzębowska, A. (in press). Mobile transitions to adulthood and soft skills of Polish and Lithuanian return migrants. Rocznik Lubuski 48(1) (Anniversary Volume for Prof. Maria Zielinska).  
  • Grabowska, I., & Jastrzebowska, A. (2022). Migration and the Transfer of Informal Human Capital: Insights from Central Europe and Mexico. Routledge. ISBN: 9781003011545. DOI: 10.4324/9781003011545 
  • Chlasta, K., Sochaczewski, P., Grabowska, I., Jastrzębowska, A. (2022). MyMigrationBot: A Cloud-based Facebook Social Chatbot for Migrant Populations. Federated Conference on Computer Science and Intelligence Systems 2022, Volume: 31, pp. 51–59. DOI: 10.15439/2022F187 
  • Winogrodzka, D., Grabowska, I. (2021). (Dis)ordered Social Sequences of Mobile Young Adults: Spatial, Social and Return Mobilities. Journal of Youth Studieshttps://doi.org/10.1080/13676261.2020.1865526 (open access). 

В ПРОЦЕСІ НАПИСАННЯ:

  • Grabowska I., Kyliushyk I., Jastrzebowska A., Winogrodzka D., Chlasta K. (submitted). War Fatigue and Psychological Capital of Ukrainian Refugees.
  • Grabowska I., Kyliushyk I., Jastrzebowska A., Winogrodzka D. (submitted). Resilience Embedded in Psychological Capital of Ukrainian Refugees in Poland.
  • Jastrzebowska A., Kyliushyk I. Grabowska I. (in preparation). Aid attitudes, psychological capital and war fatigue among Ukrainian migrants and Poles during the Russian war in 2022. Frontiers in Sociology.
  • Grabowska I. (2023). Seven dangers of migrant crisis narrative. Implications for social theory and policy. Frontiers in Sociology.
  • Jastrzebowska A., Grabowska I. (in preparation). Scale for Informal Human Capital measurement.
  • Grabowska I., Kyliushyk I., Jastrzebowska A., Winogrodzka D. (in preparation). Intangible Migrant Capital Unbound: Ukrainian Migrants and Polish Return Migrant.
  • Grabowska I. (in preparation). Societal dangers of migrant crisis narrative and its factors. 

Проект створений дослідницями з Академії Леона Козьміньського. Проект фінансується Національним центром науки з гранту 2020/37/B/HS6/02342 OPUS.

Портал створений за мотивами проекту “Моя моральність” доктор Маріоли Парузель-Чачура

Відкрийте потенціал Вашої міграції!

Візьміть участь у дослідженні та отримайте зворотній зв’язок щодо ваших капіталів.